Czy jestem uzależniony? Testy

Jeśli chcesz, możesz to sprawdzić sam. Łatwo znajdziesz testy, które Ci w tym pomogą. Jest ich wiele, ale do najbardziej popularnych należą:

  • Test CAGE – który zawiera tylko 4 pytania, ale dorównuje innym, obszerniejszym testom pod względem czułości i trafności, tzn. wychwytuje najmniejsze różnice w zachowaniach ludzi wynikających z uzależnienia.
  • Test Baltimorski – pierwszy raz zastosowany w szpitalu Johns Hopkins Uniwersity w Baltimore (USA), stąd jego nazwa, dość popularny w Polsce.
  • Test AUDIT – (Alcohol Use Disorder Identification Test – Test Rozpoznawania Problemów Alkoholowych) jest pomocny w określeniu prawdopodobieństwa występowania problemów alkoholowych (w tym uzależnienia od alkoholu) u osoby badanej.

Spróbuj, możesz sam wstępnie się zdiagnozować. Przekonaj się, jaki masz wynik. Warto coś zrobić dla SIEBIE!

Już wiesz? Więc może to najwyższy czas na podjęcie jedynie słusznej decyzji – jadę na TERAPIĘ!

Świadomość „problemu” – uzależnienia – sama w sobie jest istotna, ale nie do końca rozwiąże sprawę. Czas na wiedzę, czas na zdobycie umiejętności, czas na zrozumienie problemu. Czas na uznanie swojej choroby i rozpoczęcie pracy nad trzeźwością, nad pozytywną zmianą. To ostatni dzwonek!