Wiem, jak to jest...

Bliscy Ci mówią: masz problem z alkoholem. Zaprzeczasz. W pracy coś idzie nie tak, ofukujesz, warczysz na wszystkich. Po czasie sam go zaczynasz zauważać, ale… Ale przecież jesteś „silny”, jak nie będziesz chciał, to się nie napijesz! Od jutra nie piję!

Ile miesięcy, może lat tak mówisz? Nieprzespane noce, wstyd, ciągłe nerwy…, trzeba wypić, a może coś z „tym” zrobić? Tylko co?

Dam radę sam! − Niektórym się udaje, ale to są wyjątki.

Potrzebuję pomocy, sam nie dam rady, zakręciłem się wokół butelki! − I to jest twoje pierwsze zwycięstwo: Nie jestem mocarzem, pomocy!

Ale przecież… „muszę” pracować, utrzymywać, muszę bywać; tyle czasu poza domem. A czy gdy piłeś, to również musiałeś? Czy myślałeś, ile razy najważniejsze sprawy odeszły, odsuwały się wraz z ilością wypijanego alkoholu? Powinieneś zapanować nad chorobą, uzależnieniem. Wówczas jest również szansa zapanowania nad nowym, godnym, odpowiedzialnym życiem.

Wiem, co czujesz… Wiem, czego potrzebujesz, bo sam przechodziłem przez te bardzo trudne chwile, lata.

Wtedy ktoś mi pomógł, kazał zdjąć maskę, zobaczyć siebie prawdziwego.

Kiedy miałeś czas tylko dla siebie?

Kiedy mogłeś przyjrzeć się sobie, pobyć z sobą – może poznać tego prawdziwego?

Znajdziesz taką możliwość w przyjaznej, bardzo bezpiecznej atmosferze, wśród życzliwych, rozumiejących Cię ludzi.

Chcę Ci podać rękę, wesprzeć.

Jestem terapeutą uzależnień posiadającym wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, ale przede wszystkim jestem też od lat trzeźwiejącym (znającym swoją wartość) alkoholikiem.