Co nas wyróżnia?

Zajęcia terapeutyczne prowadzone są w małych grupach, które maksymalnie liczą 5 osób, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. W kameralnych warunkach i przyjaznej atmosferze mamy możliwość dobrej i indywidualnej pracy. Mamy czas na dyskusje i ścieranie się poglądów, co pomaga w budowania bardzo dobrych relacji między pacjentami a także terapeutą.

To, że mamy czas na dyskusje, nie znaczy, że zaniedbujemy terapeutyczny „plan lekcji”.

Może to trochę „niepedagogiczne”, co już wielokrotnie pisałem, ale to prawda − „wiedzę” można przyswoić w krótszym czasie. Nam jednak potrzebny jest czas, spokój i dobra, życzliwa atmosfera, by od nowa poznać siebie, zrozumieć to wszystko, co działo się w – na szczęście już minionym − alkoholowym świecie.

− Dlaczego piłem? Dlaczego, mimo że się tego wstydziłem i tak bardzo było mi z tym ŹLE, żyłem przez lata w tym okropnym, śmiertelnym kręgu?

W Ośrodku pomożemy Ci zrozumieć siebie, wspólnie dojdziemy do przekonania, że można żyć inaczej, otworzymy razem drzwi do innego świata, do celów, które stoją przed nami, przed Wami. Pokażemy, że życie bez alkoholu jest CIEKAWE i wartościowe. Można żyć bez tego śmiercionośnego środka, bez alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Bez nich życie jest inne, radosne, a problemy dają się rozwiązać.

I jeszcze jedna sprawa, uważam, że bardzo istotna. Nasi pacjenci bardzo sobie cenią, że rano przed śniadaniem lub w czasie wolnym, można pójść na spacer do lasu, pogadać z najinteligentniejszą osobą, czyli z samym sobą! Można również tak zwyczajnie porozmawiać z kolegą z terapii uzależnienia od alkoholu. Te szczere rozmowy w sposób istotny uzupełniają nasze zajęcia i to jest wspaniałe. Dla zapalonych wędkarzy znajdzie się także czas na złowienie szczupaka w jeziorku znajdującym się na terenie RTO.

I oczywiście Pacjenci Ośrodka Terapii Uzależnień RTO mogą w pełni liczyć na prywatność, bezpieczeństwo i spokój, anonimowość oraz pełną poufność i dyskrecję!