Co dalej po terapii?

Wsparcie dla absolwentów Ośrodka

W ramach codziennych, intensywnych zajęć terapeutycznych przygotowujemy Cię do trzeźwego życia i zdrowego funkcjonowania w realnym świecie.

W związku z tym, istotnym elementem programu terapii uzależnień prowadzonej w Ośrodku Rozwój Trzeźwej Osobowości jest opracowanie indywidualnego „planu wyjścia”. Plan ten towarzyszył Ci będzie w codziennym życiu po zakończonej terapii. Składa się z wielu elementów, a konsekwentnie realizowany pomaga w utrzymaniu trzeźwości oraz radzeniu sobie w sytuacjach, w których wcześniej sięgałeś po alkohol.

Otrzymasz więc nie tylko szeroką wiedzę na temat uzależnienia od alkoholu, ale i zestaw praktycznych, gotowych do stosowania „narzędzi” wspomagających trzeźwe życie, wypracowanych przez Ciebie wspólnie z terapeutą.

Uważamy jednak, że w jakiś sposób jesteśmy za Ciebie nadal odpowiedzialni – także po terapii! Dlatego proponujemy utrzymanie kontaktu z Ośrodkiem, np. telefonicznego.

Zależy nam, byś był zadowolony i radosny. Ważne jest dla nas Twoje trzeźwienie i Twoje sukcesy. Byłoby miło, gdybyś chciał dzielić się tym z nami. Chcemy też wspierać Cię w trudnych momentach. Jeśli tylko poczujesz, że potrzebujesz wsparcia, szczerej rozmowy, że nadchodzą chwile poważnego wahania…:

PO PROSTU ZADZWOŃ DO SWOJEGO TERAPEUTY!

Dobrą metodą utrzymania trzeźwości może być również tzw. doładowanie akumulatorów. Zapraszamy na tygodniowe lub weekendowe warsztaty, gdzie to Ty będziesz ekspertem od swoich problemów i to Ty zaproponujesz tematy, o których będziemy rozmawiać. Nie musi to się odbywać na sali terapeutycznej, przecież tu jest tak pięknie.

Może warto wybrać się na spacer, rower, spływ kajakowy czy narty biegowe i – łącząc ważną rozmowę z terapeutą z aktywnym wypoczynkiem – wypracować drogę do rozwiązania dręczącego Cię problemu?

A może skrzykniecie się całą grupą i popracujecie wspólnie?

Zespół Prywatnego Ośrodka Leczenia Alkoholizmu
i Terapii Uzależnień ROZWÓJ TRZEŹWEJ OSOBOWOŚCI

Jezioro Obst