Oferta Ośrodka – terapia

WAŻNE: Ośrodek Terapii Uzależnień Rozwój Trzeźwej Osobowości działa w pełni legalnie i przyjaźnie dla pacjentów. Został wpisany do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą pod numerem księgi rejestrowej 000000185930.

Co nas wyróżnia? Zajęcia terapeutyczne prowadzone są w małych grupach, które liczą  maksymalnie 5 osób, zarówno mężczyzn jak i kobiet! W kameralnych warunkach i przyjaznej atmosferze mamy możliwość dobrej i indywidualnej pracy. Mamy czas na dyskusje i ścieranie się poglądów, co pomaga w budowania bardzo dobrych relacji między pacjentami a także terapeutą.

Pacjenci Ośrodka terapii uzależnień RTO mają zagwarantowaną prywatność, bezpieczeństwo i spokój, anonimowość oraz pełną poufność i dyskrecję!

Przestrzegamy norm etyki zawodowej. Nadzór nad przestrzeganiem Kodeksu Etyki Terapeuty Uzależnień sprawuje Komisja do Spraw Etyki działająca przy KBSPN.  Więcej informacji.

 

Skontaktuj się, porozmawiajmy spokojnie o Twoim problemie. Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu:

ZADZWOŃ: 600 798 124, 500 892 803

Oferta terapii uzależnień

1. Podstawową, oferowaną Państwu formą spotkań są: 

trzytygodniowe turnusy terapeutyczne.

Krócej się nie da. Zmiana, leczenie, terapia – to proces, który składa się z wielu elementów. Zrozumienie i wiedza są bardzo istotne, ale zaakceptowanie, uznanie swojej choroby, uzależnienia – to podstawa!

  • Każdy uczestnik pracował będzie na indywidualnym, opracowanym wspólnie z terapeutą planie terapii.
  • Praca w grupie terapeutycznej jest najlepszą formą odkrywania siebie i budowania fundamentu do zmiany; współuczestnicy to lustra, w których odnajdujemy siebie! Odkrywamy siebie, uczymy się życia wśród ludzi (bo przecież pijąc byliśmy samotni), korzystamy ze wsparcia i pomocy. Budujemy zaufanie, uczymy się od nowa nawiązywać relacje…
  • Spotkania indywidualne z terapeutą pozwolą realizować indywidualny plan terapii, prowadzić rozmowy na ważne dla Ciebie tematy.
  • Zajęcia integracyjno-rekreacyjne pozwolą Ci popatrzeć z dystansem na dotychczasowe życie. Czy tylko praca jest ważna? A gdzie wypoczynek, relaks, spotkania z bliskimi? Miałeś pasję, hobby – wróć do tego. Bądź radosny!

UWAGA: Pamiętaj, możesz się do nas zgłosić w dowolnym momencie. Ośrodek ma kameralny charakter i liczba miejsc jest ograniczona, ale jeśli tylko będziemy dysponować wolnym miejscem, Twój przyjazd będzie możliwy w każdej chwili, po uprzednim uzgodnieniu z terapeutą.

Zainteresowani uczestnicy terapii 3-tygodniowej mogą wziąć udział w jednodniowym, kameralnym spływie kajakowym jedną z pięknych, mazurskich rzek. Przeczytaj więcej o spływach

2. Osobom utrzymującym trzeźwość od dłuższego czasu proponujemy

turnusy tygodniowe,

często przez trzeźwiejących alkoholików nazywane „doładowaniem akumulatorów”.

Tu będziemy starali się podejść do pracy bardziej indywidualnie, to wspólna praca. Powiedz, czego potrzebujesz? Zapomniałeś o HALT, Programie 24 godziny? Może mechanizmy, może problemy z uczuciami (złość, strach, wstyd), bezsilność, a może zastanowimy się wspólnie, jak pracować „na krokach” AA?

UWAGA: Alkoholizm jest chorobą – istnieje możliwość wystawienia zwolnienia lekarskiego na czas terapii w Ośrodku Rozwój Trzeźwej Osobowości.

3. Polecamy również:

weekendowe spotkania warsztatowe.

Może ciężko pracujesz, korporacja, wymagający szef (może sam nim jesteś), więc pracę odreagowujesz alkoholem lub czymś innym zmieniającym nastrój; czekasz na piątek by „pójść w miasto” – zapomnieć, odreagować, a w poniedziałek masz wyrzuty sumienia, że inaczej nie umiesz? 

Przyjedź, wspólnie zastanowimy się GDZIE JESTEŚ, a może sam się zdiagnozujesz? Nie musimy z góry określać czasu, jaki będzie na to potrzebny.

Tu jest bezpiecznie i anonimowo.

Może potrzebujesz wyciszenia, rozmowy z takimi, jak Ty?

Jestem do dyspozycji.
Marek Wysogrocki

Więcej o metodach i programie terapii w Ośrodku leczenia uzależnień Rozwój Trzeźwej Osobowości